Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Úprava bazénov

Špeciálna úprava technológie pre kúpanie malých detí

25.01.2015, 18:00 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 7347

 Projekt, ktorý budem popisovať v tomto článku sa už od začiatku jednoznačne javil ako veľmi zaujímavá výzva, v ktorej by sa mohli zužitkovať naše doterajšie vedomosti a skúsenosti z oblasti technológie, chémie a inteligentného  riadenia ovládania. Investorom, hygienou a normou boli stanovené podmienky realizácie, ktoré boli veľmi prísne a preto samotnej realizácii predchádzala zhruba mesačná príprava v  našej spoločnosti.  Jednalo sa o rekonštrukciu už jestvujúcej bazénovej technológie, určenú pre relaxáciu a kúpanie detí od batoliat po zhruba predškolský vek. Rekonštrukcia spočívala v úplnej výmene technológie. Nedotknutý ostal len samotný skelet bazéna.         

  Tu je celý článok

Celý článok...

Tepelné čerpadlo výrazne predlžuje kúpaciu sezónu

26.03.2013, 23:30 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 14129

 Tepelné čerpadlo - princíp činnosti je známy už viac ako 100 rokov. Konštruktér prvého tepelného čerpadla na svete bol Slovák - Aurel Stodola. Jeho tepelné čerpadlo z roku 1928 dodnes pracuje vo Švajčiarsku a vykuruje radnicu v Ženeve s odoberaním tepla z vody jazera. Prvé veľké technické využitie tohto spôsobu vykurovania sa uskutočnilo v r. 1936. No rozsiahlejšie využitie tepelných čerpadiel na vykurovanie prišlo najskôr so zvýšením cien energií na začiatku sedemdesiatych rokov. Tepelné čerpadlá dokážu teplo z uvedených médií (o teplote napr. okolo 2 °C) previesť na vyššiu teplotnú hladinu (napr. okolo 80 °C), ale na to potrebujú dodať inú, obyčajne elektrickú energiu. Zisk tepla z okolitého prostredia na vykurovanie je však vyšší v porovnaní so spotrebou elektriny na          

Tu je celý článok

Celý článok...

Jód a jeho zásadný význam pre ľudský organizmus

22.02.2013, 16:59 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 10482


O jóde vie väčšina z nás asi len to, že je súčasťou jódovej tinktúry, ktorou sa dezinfikuje koža, a že ho obsahujú niektoré lieky. Jeho hlavný význam pre človeka však musíme hľadať úplne inde. Jód je tzv. esenciálny (nevyhnutný!!!) prvok, bez ktorého nie je možný správny vývoj ani funkcia ľudského organizmu. Je základným stavebným kameňom hormónov štítnej žľazy a ak ho je nedostatok, trpí správny vývoj človeka, ale aj väčšiny ostatných živočíchov - absencia nevyhnutných hormónov. Vplýva na celkový zdravotný stav človeka, jeho vývin, rast, vitalitu a dožitý vysoký vek v dobrej kondícii a zdraví. Jód podporuje tvorbu životne dôležitých hormónov tyroxín T4 a trijodtyronín T3, ktoré riadia všetky biochemické a metabolické procesy v ľudskom tele, a od ktorých závisí celkový zdravotný stav človeka.

  

Celý článok...

Stručný popis výstavby bazéna

14.10.2012, 18:02 , Ondrej Kmošena | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 12513

V tomto článku sú popísané a znázornené jednotlivé body výstavby bazéna. Našim cieľom je čo najviac priblížiť zákazníkovi čo ho čaká ak sa rozhodne stavať bazén. Takúto stavbu je možne  zrealizovať v prípade priaznivých poveternostných podmienok do jedného mesiaca.

 

Celý článok...

Termostat THERM 5 s nastaviteľnou hysteréziou a kalibráciou teploty

10.09.2012, 20:05 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 15597

Digitálny termostat THERM 5 je určený na presné riadenie teploty akéhokoľvek zariadenia od 0 do 99°C. Bolo navrhnuté z dôvodu častého používania komerčných termostatov, s ktorými sme nikdy neboli úplne spokojný. Dôvodom bol nepomer ceny a možnosť nastavení, prípadne rozsah merania teploty. Asi každému je jasné, že pri bazénoch a vírivkách sa často používajú rôzne komerčné termostaty, zvyčajne na riadenie ohrevu vody, alebo vzduchu. THERM 5 bol celý navrhnutý našou spoločnosťou a tiež ňou zostrojený.  Krytie zariadenia je IP44.

Celý článok...

DUOZON 100 L – SUPER oxidácia vody

26.08.2012, 14:05 , | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 15250

DUOZON 100 L - Vysokooxidačný chemický dezinfekčný prostriedok Nemeckej firmy CEALIN chlórdioxid v tekutej, stabilizovanej forme predávaného pod obchodným názvom DUOZON 100 L. Jediný dezinfekčný prostriedok, ktorý zničí všetky vírusy, mikroorganizmy, plesne,baktérie a riasy vo vašej vode za veľmi krátky čas. Voda je pripravená na vzorku pre hygienu. 

Celý článok...

Digitálne riadenie TERM55 určené na zosynchronizovanie solárneho systému s tepelným čerpadlom

21.05.2012, 19:01 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 8463

Toto zariadenie je určené pre presné digitálne riadenie a zosynchronizovanie dvoch bazénových ohrevov. Zariadenie pochádza z dielne našej spoločnosti ELEKTROBAZÉNY, s.r.o. Bolo vyrobené na požiadavku nášho zákazníka.

 

Celý článok...

Bezchlórová úprava vody v bazénoch, vírivkách a studniach

05.05.2012, 18:30 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 18100

Stále častejšie sa objavuje požiadavka zákazníkov o možnosť bezchlórovej úpravy vody. Ideálnym riešením je prostriedok SANOSIL SUPER. Je to 20% koncentrát peroxidu vodíka H2O2 a koloidného striebra Ag+. Roztok je určený ako pre manuálne dávkovanie, tak i pre automatické dávkovače.

Celý článok...

Chcete zažiť more aj u vás doma?

14.04.2012, 20:06 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 9868

Slaná voda v bazéne je vo veľkej miere už rozšírená aj na Slovensku. Je vhodnou úpravou vody pri citlivejšej pokožke , alebo pri kožných problémoch. Elektrolýza slanej vody sa môže stať veľmi prospešnou technologickou súčasťou vášho bazéna, ale všetko je závislé na navrhnutom prevedení inštalačnou firmou. Pri zlom návrhu to môže byť aj nočná mora.

Celý článok...

Relaxácia batoliat - špeciálna úprava vírivej vane LOTUS Green

09.02.2012, 19:00 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 8798

Ďalšia zaujímavá požiadavka zautomatizovania vírivej vane sa objavila v Košiciach. Spoločenský pavilón si zadal požiadavku dodania a zautomatizovania vírivej vane, s presným udržiavaním kvality vody. Vírivka by mala byť určená prednosne pre relaxáciu malých  batoliat.  

Celý článok...

Soľná úprava vody v bazéne a jej riadenie

02.07.2011, 11:07 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 26675

Soľná úprava vody
  (elektrolýza slanej vody H2O +NaCl) - je vlastne rozklad chloridu sodného NaCl vo vode a vytvorenie chlornanového anionu, čo je prakticky úplne rovnaký voľný chlór, aký je prítomný vo vode pri ošetrovaní bazénu ktorýmkoľvek chlórovým prípravkom. Slanosť takejto bazénovej vody v porovnaní s morskou vodou je asi 1:8 (jemne slaná voda). Pomer rozpustenej soli v bazéne k objemu je asi 4kg soli na 1m³ vody. Oproti dávkovaniu chlórovými prípravkami (napr. chloran sodný) má táto metóda chlorizácie zásadnú výhodu. 

 

 


 

Celý článok...

Zautomatizovanie vírivej vane

04.05.2011, 12:40 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 8342

Tí, ktorí sú majitelia vírivých vaní, veľmi dobre vedia čo je to starať sa o kvalitu vody, stále dopúšťanie vody na správnu hladinu, permanentné čistenie kartušových filtrov. Z praxe vieme, že udržať čistú priezračnú vodu vo vírivej vani s obsahom vody 1 - 4m³  pri teplote 35⁰C pomocou ručného dávkovania chémie - je hotové čarovanie. Už pri vykúpaní sa jedného človeka vo vani je pokles ORP značný. Zvyčajne sa používajú pomalorozpustné tablety na jeden týždeň. Pri každodennom kúpaní sa ORP vo vani udržať len pomocou tabliet na požadovanej úrovni asi 650mV len veľmi ťažko podarí. Takže väčšina ľudí dávky zvýši a tým pádom danú vodu prechlóruje, čo je určite pre ľudský organizmus škodlivé. 

Celý článok...

Prečo chemické dávkovače a nie ručné dávkovanie

02.03.2011, 13:01 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 7817

Prosím neverte tým firmám , ktoré Vám tvrdia, že chemický dávkovač spotrebuje viac chémie(a tiež financií) ako ručné dávkovanie a preto je ručný systém dávkovania chémie  lepší. 

Celý článok...

Výmena bazénovej fólie na montovanom bazéne UNIPOOL PROFI

23.07.2011, 21:08 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 10605

Celá realizácia výmeny bazénovej fólie, vznikla v dôsledku neočakávaného strácania sa vody z bazéna. Bazén je postavený už 10 rokov a na fólii sa samozrejme podpísal zub času a zlý spôsob chemickej úpravy vody .  Jedná sa o systém montovaného bazéna od nemeckého výrobcu firmy Unipool. Tento bazén je tvaru ovál rozmerov 9 x 5 x 1,5m, teda niečo okolo 63m³ vody. 

Celý článok...

Úprava bazénovej technológie k spokojnosti zákazníka

03.08.2011, 22:14 , | Komentáre: 0 | Počet zobrazení: 8624

Úvodom by som chcel upozorniť, že dnes sa výstavbám bazénov venuje nespočetné množstvo spoločností, ktoré nie vždy majú ucelené vedomosti z problematiky bazénového sveta . Určite ste sa stretli  s reklamami typu "BAZÉN ZA POLOVICU" a iné. Samozrejme, že je to možné pri znížení kvality materiálov. Týmto spoločnostiam ide hlavne o kvantitu a kvalita zaniká. Takéto bazény sú väčšinou robené na dobu asi tak do 5 rokov. Kvalitný fóliový bazén by mal mať životnosť niekde medzi 10 až 25 rokov a po výmene fólie, prípadne niektorých mechanických častí pokračujeme ďalej. Všetko závisí od starostlivosti o vodu v bazéne, kvalitu zazimovania a iné. Pri bazénoch do 3.000€ neočakávajte kvalitu.

Celý článok...

Ako správne spustiť bazén po zime?

22.02.2011, 18:51 , | Komentáre: 2 | Počet zobrazení: 7198

Termín pre spustenie bazéna po zime je niekde medzi marcom a koncom apríla. Teplota vzduchu v noci by nemala poklesnúť pod 0°C a teplota  vody v bazéne pod 9°C. Obzvlášť treba dávať pozor napr. na fóliu bazéna, aby dlhodobo nebola vystavená veľkej teplote sálavého slnka(obdobie mája). Prv než začneme čistiť samotný bazén treba upratať aj okolo neho(lístie, konáre, polystyrén plávajúci po hladine od zazimovania a iné). Bazén zbavíme mechanických a organických nečistôt. Samotné steny doporučujeme očistiť bazénovou chémiou na to určenou:

Celý článok...

Ako správne zazimovať bazén?

28.09.2010, 20:08 , Ondrej Kmošena | Komentáre: 1 | Počet zobrazení: 3999


Pred zimným obdobím je dôležité hladinu vody v bazéne znížiť natoľko, aby prípadný plávajúci ľad nerozbil technické vybavenie (skimry, trysky, protiprúd, svetlá a iné). Tiež je vhodné ak sa do bazénovej vody nahádžu kúsky polystyrénu. Pri zapustených bazénoch je možné ponechať veľkú časť vody v bazéne celú zimu. Tlaky zamrznutej zeminy a ľadu v bazéne sa tak môžu vzájomne kompenzovať a nedôjde k prasknutiu či zrúteniu stien bazéna. Pri krehkejších plastových bazénoch a keramických obkladoch je však lepšie vypustiť všetku vodu.
  Pri systéme, ktorý to dovoľuje, odmontujte filter, čerpadlo a rebrík. 

Celý článok...

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: