Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.


Meno: Marek Dátum: 20.08.2017
Správa: Dobry den!
Chcem sa spytat na virivevane. Ci je mozne mat vyrovnavaciu nadrz a cerpadla teda vlastne technicka miestnost pod vyrivkou?
 
Meno: Rasťo Dátum: 11.04.2016
Stránka: http://www.elektrobazeny.sk
Správa: Určite sa dá, museli by sme vedieť o akú vírivku sa jedná(napájanie, voľné miesto pod vírivkou, Elektrické pripojenie...).
 
Meno: Jaroslav Dátum: 07.03.2016
Správa: Chcem sa spýtať,či sa na výrivku dá napojiť nejaký systém na vyhrievanie.V predajni povedali,že sa to nedá.
 
Meno: Juraj Dátum: 12.11.2015
Správa: Dobrý deň.
Na dezinfekciu vody som používal salinátor Ecomatic ESR110, ktorý doslúžil. Bazén mám vypustený pod skimer a je v ňom slaná voda.
Bazén má cca 26 m3. Stačil by na dezinfekciu UV reaktor, alebo je potrebné riešiť to znova salinátorom? Čo by ste mi prosím navrhli.
Ďakujem.
Juraj
 
Meno: Rasťo Dátum: 30.03.2015
Stránka: http://www.elektrobazeny.sk
Správa: Dobrý deň.
Pena tvoriaca sa na hladine je spôsobená veľmi malými zvyčajne organickými nečistotami, ktoré treba odstrániť flokulantom. Následne je nutné preprať filter. V destilovanej vode, keď spravíte bublinku, tak okamžite praskne. Pri vnesení nečistoty (voda hustne) sa vytvorí bublinka, ktorá nepraskne hneď, ale až po určitom čase. Takže vzniká pena. Voda môže byť zdanlivo čistá, ale tieto nečistoty sú až príliš malé nato aby ste ich videli voľným okom.
S pozdravom Rasťo.
 
Meno: Lucia Dátum: 30.03.2015
Správa: Dobry den, obcas sa robi na bazene pena. Chcela by som vediet, co to sposobuje a ako to odstranit. Diiik
 
Meno: Martin Karaivanov Dátum: 13.02.2014
Stránka: http://diva.aktuality.sk/clanok/40230/voda-z-vodov
Správa: Nie že by to úplne súviselo s chlórovaním bazénov ale niečo o chlóre v pitnej vode... docela zaujímavé aj keď komu možno dnes veriť...
žiť trocha dlhšie alebo zomrieť trocha skôr, nevidím v tom rozdiel...
 
Meno: Rastislav Sádecký Dátum: 21.03.2013
Stránka: http://www.elektrobazeny.sk
Správa: Píšem na základe reakcie nemenovaného pána, ktorý ma informoval o tom, že oxid chloričitý ClO2 sa dá vyrobiť aj jednoduchšie, plynnou formou a lacnejšie. Nie je všetko tak jednoduché, bezpečné a účinné ako sa zdá jemu.

Oxid chloričitý ClO2 v akejkoľvek forme, čiže aj v plynnej, je z existujúcich a zo známych dôvodov, pravdepodobne najúčinnejší dezinfekčný prostriedok vôbec. V plynnej forme je to však mimoriadne nebezpečný, výbušný plyn a jeho výroba vo veľkom množstve je pomerne nákladná. Navyše, nedá sa vyrábať „na sklad“, preto sa musí vyrábať v mieste použitia, čo prináša určité riziká. V osemdesiatych rokoch minulého storočia Európa, z týchto dôvodov, upustila od jeho používania vo veľkom. V novodobejších dejinách sa používa v podstatne menšom rozsahu. Vyrába sa najčastejšie pomocou generátorov, umiestnených v mieste použitia, ktoré oxid chloričitý generujú spravidla z kyseliny chlorovodíkovej a chloritanu sodného.
Nevýhodami takto, ale aj inými formami generovaného ClO2 sú, že zariadenia predstavujú pomerne vysokú vstupnú investíciu, prevádzka generátora je pomerne náročná, vyžaduje sústavnú a priebežnú starostlivosť, náročnú manipuláciu so vstupnými chemikáliami a kontrolu počas prevádzky, a to hlavne z bezpečnostných dôvodov. Opravy, údržba a povinné revízie sú tiež náročné, nakoľko ide o technicky pomerne zložité zariadenie.
DUOZON 100 L obsahuje ClO2 v tekutej, absolútne bezpečnej, stabilizovanej forme a jeho výroba je patentovo chránená. Preto ho zrejme nie je možné vyrobiť tak jednoducho, ako popisuje prispievateľ. DUOZON 100 L je ľahko manipulovateľný a skladovateľný, čo je jednou z jeho obrovských predností. Pôsobí dlhodobo a celoplošne, nakoľko spolu s dezinfikovanou vodou prenikne do všetkých vodovodných systémov, potrubí a technologických prvkov. Jeho účinnosť je vďaka vysokému obsahu ClO2 a oxidačnému potenciálu 3 – 5 krát vyššia, ako u iných dezinfekčných prostriedkov. K jeho ďalším prednostiam patrí, že likviduje biofilm - domov a rodisko baktérií, a pri jeho aplikácií nedochádza k vzniku AOX zlúčenín – rôzne, zdravie poškodzujúce organické zlúčeniny chlóru.
DUOZON 100 L je mimoriadne stabilný, výrobca garantuje jeho kvalitu a účinnosť pri skladovaní, po dobu až 6 mesiacov. Cena DUOZON 100 L je primeraná jeho kvalite. Samozrejme, je možné sa uspokojiť aj s riešeniami za pár €, ale neviem či nebezpečie a komplikácie spojené s touto výrobou a prevádzkovaním stoja za tie eurá. Nakoniec uvádzam účinnosť z praxe, kde po dvoch rokoch skladovania mal účinnosť DUOZON 100L ešte stále 83%. DUOZON 100L zabezpečí vodu vo vašom bazéne priezračne čistú a mikrobiologicky nezávadnú. Svedčia o tom výsledky merania z praxe hygienickými stanicami.

0905 841 245 - kontaktné konzultačné číslo
 
Meno: Rasťo a Ondro Dátum: 14.02.2013
Stránka: http://www.elektrobazeny.sk
Správa: Janka teší nás Vaša spokojnosť. Takéto slová sa čítajú veľmi dobre. Ešte raz ďakujeme. Kedykoľvek sme tu pre Vás.
 
Meno: Janka Dátum: 13.02.2013
Správa: Výborný servis od pánov , flexibilita ,rýchlosť a samozrejme dobré ceny sú zárukou spokojnosti. Odporúčam aj ostatným , ktorí sa rozhodujú práve pre Vás.
 
 
1-10 / 31

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:


Obsah:

Partneri: