Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Prekrytie bazénov - automatické rolety na bazény

Bazénové elektrické rolety a UV plachty

 

 

Zakrytie bazéna lamelovým spôsobom prináša mnoho výhod pri používaní bazéna. Sú vyrobené z ľahkých PVC profilov, vnútri dutých a zváraných ultrazvukom. Sú vyrábané presne podľa tvaru a rozmerov bazéna . Tento spôsob zakrytia sa využíva pre vnútorné i vonkajšie bazény. Lamelové zakrytie bazénov je určené na ochranu bazénov proti vnikaniu nečistôt, pádu hlodavcov, žiab alebo hmyzu, úniku tepla (zníženie spotreby energie potrebnej na ohrev vody) a zabezpečenie predĺženie sezóny kúpania pri vonkajších bazénoch.

Rolovacie zariadenie je možné použiť ako u interiérových, tak u exteriérových bazénov. Pri použití u interiérových bazénov redukuje zariadenie vlhkosť v priestore. Tým je celý interiér chránený proti korózii kovových súčastí. Roleta zaručuje dlhšiu životnosť celého interiéru bazénovej haly veľakrát aj okolitých miestností. Rapídne klesne spotreba energie prepotrebné ovlhčenie bazénového priestoru. Vďaka optimálnej tepelnej izolácii sú minimalizované tepelné straty vznikajúce odparovaním z hladiny vody. Priemerná tepelná strata z hladiny u interiérových bazénov cca 150-200W/m3/h. Pri zakrytí bazéna je táto strata redukovaná na 5-10W/m3/h. Taktiež klesá aj spotreba chemických prípravkov na úpravu vody. Tieto sa bežne odparujú z hladiny, čím vzniká stála spotreba - nutnosť ich nadmerného doplňovania. V podstate je možné povedať, že rolovacie krytie Vám ušetrí až 2/3 nákladov na prevádzku bazéna. U exteriérových bazénov je nespornou výhodou zakrytia možnosť predĺženia kúpacej sezóny na jar i na jeseň. S rolovacím zakrytím sa zníži aj potreba vysávania nečistôt zo dna bazéna. Nesporne najväčšou výhodou rolovacieho zariadenia je dosiahnutie vyššej bezpečnosti detí. Pri vhodne zvolených bezpečnostných prvkoch (obvodové úchyty, špeciálny okraj bazénov) je nosnosť lamiel rolovacieho zariadenia 100 - 250 kg/m2. Tento variant zabezpečenia stojí v každom prípade za rozumnú úvahu. Rôznorodosť konštrukcia zariadenia umožňuje jeho použitie ako u hotového bazéna, tak i pri bazéne ktorý plánujete ešte len stavať .
Vlastnosti:

  1. Znižuje odpar z bazénov 
  2. Nižšie energetické nároky na ohrev vody 
  3. Nižšia spotreba chémie 
  4. U vnútorných bazénov nižšie náklady(Cca 60% na odvlhčovanie)
  5. Zaisťuje ochranu pred utopením
  6. Zabraňuje vnikaniu okolitých nečistôt
  7. Solárne lamely zaisťujú ohrev vody min o 5stupňov
  8. Zachováva pohľadový súlad s krajinou
  9. Zabraňuje rastu rias, znižuje starostlivosť a ošetrovanie:       Vaša roleta bude fungovať bezchybne celé roky, ak dodržíte nasledujúce: Rolety ROL (výnimkou je biela farba) nesmú byť vystavené, nechránené slnečnému žiareniu. Musia buď ležať vyrolované na vode, alebo zrolované pod vodnou hladinou, resp. pod krytom, chránené pred slnkom. Už krátkym priamym slnečným žiarením vznikajú neopraviteľné škody. Pri rolete s bočnými úchytmi dávajte pozor, aby voda neklesla pod úchyty. Vďaka použitiu materiálov je roleta nenáročná na starostlivosť a ľahko sa čistí. Pravidelné oplachovanie (sprchovanie) zbavuje roletu nečistôt a prachu a dáva jej čistejší vzhľad. Prichytené nečistoty možno odstrániť tlakovým čistiacim prístrojom. Pritom nesmie byť prekročená teplota 40 ° C. Tryska sa nemá priblížiť príliš (min. 30-40cm) a na rovnaké miesto môžeme prúd mieriť iba krátko. Vápenným usadeninám sa dá predísť dobrou starostlivosťou o vodu. Usilujte sa o pH cca 7,0 - 7,4.

   

Požiadavky na prevádzku:


Bazénová voda: Predovšetkým raz za týždeň kontrolovať hygienické a biologické parametre bazénovej vody a vodu udržiavať neustále v norme, aby nedošlo k zafarbeniu lamiel. Pri kvalitnom chemickom dávkovači táto starosť odpadá.


Lamely: Kontrolovať priebežne stav lamiel, ich znečistenie a vykonávať ich údržbu, tj. očistenie od vápenných usadenín, nečistôt (spadnuté lístie) alebo rias. Odporúčame očistiť tlakom čistej vody a prípadné škvrny odstrániť prípravkom Čistič "A" - odmasťovač bazénového príslušenstva. POZOR na poškriabanie lamiel - ak nebude lamela hladká, môže sa na nej držať riasa.Zazimovanie: Základným pravidlom je, že pri mraze sa nikdy nesmie s lamelami manipulovať. Lamelové krytie pri vonkajších bazénoch sa buď necháva rozvinuté na hladine bazéna, voda sa chemicky ošetrí, odpojí sa el. napájanie motora navíjania, aby nemohlo dôjsť k jeho náhodnému spusteniu a motor sa prípadne odmontuje a zakonzervuje na zimu (nesmie byť nikdy zaplavený). Odporúča sa navyše celý bazén s lamelovým krytím prekryť lacnou zimnou plachtou ako ochranou pred spadom lístia a iných nečistôt, ktoré môžu zafarbiť lamely. Druhou variantou je, že sa lamely navinú na valec, odpojí sa el. napájanie a celý návin rolety sa prekryje igelitom, alebo zimnou bazénovou plachtou.

 

Technické údaje:
Napäťová sústava 1F TN-S, 230 V, 50 Hz, inštalovaný príkon 70 W, menovitý prúd 1 A primár Trafa, stupeň krytia IP 55, elektromotor 24 V DC, ekvivalentná hladina hluku neprevyšuje 70 dB (A)

 

 

Prevedenia a možnosti roliet a bazénových plácht:

 

Nadhladinová roleta              

              Nadhladinové rolety                                             Podhladinové rolety

 

                  

            Rolety pri napätých hladinách                               Delenie bazéna

 

             

          Bezpečnostné plachty                                                    Polochody

 

             

                  Rolety na strope                                              Suchý box na roletu

 

             

                 Rolety v dne bazéna                     Zdvíhacie dno - vytvorenie pochôdz. plochy

 

             

                         Druhy lamiel                                               Zimné plachty

 

Ochranný box na roletu

 

 

 

Solárna bazénová fólia - letná - použitie:

Jej hlavnou výhodou je schopnosť zohrievať vodu pri slnečnom žiarení a následne zabráni úbytku tepla z bazéna v noci. Ďalšou výhodou je i vlastnosť klasickej zakrývacej plachty, ktorá zabraňuje vniku mechanických nečistôt do bazéna a tmavou farbou obmedzuje tvorbu zelených rias v bazéne, čím sa predlžuje životnosť a kvalita vody. Nakoniec je vynikajúcim pomocníkom  pri ochrane likvidácie chlóru z bazéna, zapríčineným UV slnečným žiarením. Slnečné žiarenie vnikajúce do bazéna priamo, dokáže zničiť až 75% všetkého chlóru z vody. Finančná strata je jasná. Bublinková fólia má hrúbku 400 mikrónov, 500mikrónov. Plachty sa dodávajú v rozmeroch podľa priania a požiadaviek zákazníka. Zvárajú sa teplovzdušne na požadovaný rozmer technológií zo základnej šírky role 1600mm. Veľkosť bubliniek je 14mm. Fólia obsahuje UV stabilizáciu, ktorá zabraňuje fotodegradácii materiálu vplyvom pôsobenia UV spektra slnečného žiarenia.

 


Realizácia:


Fólia sa dodáva ako hotový tvar plachty zhotovený podľa nákresu. Hotová plachta sa vkladá bublinkovou stranou na hladinu bazéna, kde sa nechá buďto voľne plávať na hladine alebo je možné uchytiť ju pozdĺž okraja bazéna.

 


Ochrana fólie:


Keďže je fólia priveľmi namáhaná vplyvom prostredia (slnečné žiarenie, chemické prísady vo vode, atď.), odporúčame dodržiavať pri použití tieto zásady:


pri odstránení plachty v dobe prevádzky bazéna nevystavujte plachtu priamemu slnečnému žiareniu, položte ju do chládku.
nenechávajte fóliu na hladine pri poklese vonkajšej teploty pod +5 °C.
Na zimné obdobie plachtu osprchujte čistou vodou, vysušte a uskladnite v priestoroch kde teplota neklesá pod 0 °C.

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: