Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

INFRA SAUNY

Infrasauna účinky

 

O aké žiarenie sa jedná a čo to vlastne je to infračervené žiarenie?

 

Infrasauny sú úplne bezpečné zariadenia, ktorých žiarenie nemá nič spoločného s UV žiarením . Infračervené (inak taktiež nazývané tepelné) žiarenie – je žiarenie s vlnovou dĺžkou väčšou, ako je vlnová dĺžka viditeľného svetla. Infračervené lúče tak nevidíme, ale vnímame ich ako teplo. Jedná sa o podobný princíp, ako keď Slnko ohrieva Zem. Toto „žiariace teplo“, zahrieva telesá priamo, bez toho aby dochádzalo k zahrievaniu okolitého vzduchu.

 

Ako infračervené žiarenie prospieva nášmu telu?

 

Infračervené lúče sa absorbujú priamo tkanivom a prenikajú do hĺbky cca 3 cm. Tam dochádza k tzv. zahrievaciemu efektu, pri ktorom sa teplo dostáva priamo do svalových tkaniv a orgánov. V bežných saunách sa ohrieva takmer všetok vzduch na teplotu až okolo 90°C. Vďaka vedeniu tepla v prostredí docháza ku kontaktu s pokožkou. Oproti tomu v infrasaune sa vzduch ohrieva minimálne. Teplota vzduchu sa v infrasaunách pohybuje cca okolo 55°C. Vďaka tomuto faktu sú infrasauny vhodné aj pre osoby s kardiovaskulárnymi problémami. Priamo k telu sa dostáva asi 80% infračervených lúčov. Tým sa zvyšuje potivost 2–3 násobne voči pobytu v běžnej saune.

 

Infrasauny sú doplnené presklenými dverami a u modelu I3 je pre vzdušnejší design celej infrasauny umiestnené ešte presklené okienko. Sauny sú vybavené vonkajším osvetlením, ktoré je umiestnené nad dverami do strechy sauny. Každá sauna má 2 ovládacie panely – vonkajší a vnútorný.

 

 

infrasauny, infrasauna, infrasauny účinok, účinky infrasauny

 

Rýchly kontakt

Meno a priezvisko:
Telefón alebo e-mail:
Mám záujem o ....:Vírivé vane
Elektroinštalácie
Montážne práce
Chemické úpravy
Ďalšie poznámky:
Ak chcete dokázať, že ste človek, prosím vyriešte  + *
 

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: