Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Nerezové vírivky

 

 

  Životné tempo sa postupne a nezadržateľne zrýchľuje. Vyskočiť z kolotoča povinností a stresu jeden krát za rok na dovolenke už nestačí. Potrebný je pravidelný a kvalitný odpočinok ako pre jednotlivca, tak pre celé rodiny. Deti tieto kúpele milujú, stredná generácia v nich naberá nové sily a tí skôr narodený v nich nachádzajú úľavu.

 

Nápad vyvinúť exkluzívnu nerezovú vírivku vznikol v spolupráci so spoločnosťou WONDERWERK,s.r.o. Všetky postupy a technologické nápady boli obojstranne konzultované. Prihliadalo sa hlavne na luxus a pohodlie zákazníkov. Klasických komerčných vírivých vaní je na trhu nespočet a niektoré z nich máme v ponuke aj my. Tento výrobok je celý vyvíjaný na Slovensku a okrem niektorých doplnkov ako napríklad masážne trysky vyvíjaný spoločnosťami ELEKTROBAZÉNY, s.r.o. a WONDERWERK, s.r.o. Výhodou pre potenciálne budúcich zákazníkov je to, že sme ústretový k možnostiam technologických zmien a doplnkov. Prezentovaná vírivka je uvádzaná ako príklad luxusnejšieho prevedenia masážnej vírivej vane pre tri osoby. Kombinácia teplej vody a masáže súčasne zlepšuje krvný obeh, tlmí bolesti a behom niekoľkých minút uvoľňuje svaly a celé telo unavené po fyzickej alebo psychickej záťaži. Nespornou výhodou je aj rozmiestnenie plynule regulovateľných trysiek, vykonávajúcich vysokotlakové podvodné masáže chrbtice, krku, svalov a chodidiel pomocou bodového alebo rotačného pohybu vody a tiež vzduchová masáž zameraná na zadnú stranu stehien a predlaktí rúk. Na tejto vani pracoval tým odborníkov, ktorého cieľom bolo zabezpečiť luxusný relaxačný kúpeľ pre 3 osoby. Pre 2 osoby je zabezpečená komplexná vodná starostlivosť na sedadlách pomocou 2 výkonných motorov. Rozmiestnenie hydromasážnych trysiek je sústredené na masáž v oblasti chrbtového svalstva, zadnej a bočnej strany lýtok, bočnej strany stehien, túto masáž zabezpečujú 2,5“ a 3“ rotačné uzatvárateľné trysky. Vzduchová masáž je zameraná na zadnú časť stehien a predlaktia. V anatomicky tvarovanom lehátku pre 1 osobu tu nájdete komplexnú masáž celého tela, masáž zadnej strany lýtok, bedrových kĺbov, chodidiel a hlavne celej chrbtovej časti, ktorá sa skladá z 16 rotačných uzatvárateľných 2,5“ a 3“ hydromasážnych trysiek. Taktiež sa tu nachádzajú trysky zamerané na masáž trapézového svalstva, ktoré uvoľňujú bolesti krčnej chrbtice. Doplnková masáž je tvorená 4 smerovo nastaviteľnými tryskami. Vzduchová masáž je zameraná na zadnú časť stehien a predlaktia.

 

Popis produktu:

 

Technické dáta vírivej vane

 • Teleso vane: nerezová oceľ AISI 316L DIN 1.4401
 • Rozmery: 2640x2640x1250mm (úprava na požiadanie)
 • Kapacita: 3 osoby
 • Váha: cca1500kg
 • Celkový objem vody: cca 2300 litrov
 • Cirkulačné čerpadlo: BADU MAGIC 8 – 230V/ 0.40KW
 • Vodné čerpadlo: 3x LX LP 250 -230V/ 1.8KW
 • Vzduchový kompresor: INW 41 A01 230V/ 0,7kW IP54
 • Ohrev vody: 6KW
 • Ohrev  vzduchu: 3KW
 • Celkový počet masážnych trysiek: 80ks
 • UV lampa: 230V/ 85W
 • Ozonizátor: BALBOA 200mg/ h
 • Chemický dávkovač ASIN AQUA EXT pH, Cl
 • Piesková filtrácia: VESUBIO
 • Osvetlenie: LUMINETTA 3x - 1,6 milióna farieb + DO
 • Celkový príkon max.: 15KW

 

 1. Lehátko
   

Anatomicky tvarované lehátko špeciálne zamerané na komplexnú masáž chrbtovej časti tvorenú 16 hydromasážnymi tryskami. Lakťové opierky zabezpečujú pôsobivú vzduchovú masáž. Dve tlačidlá umiestnené na bočnej strane slúžia na aktivovanie a riadenie vodnej masáže. Jedno tlačidlo slúži na aktivovanie vzduchovej masáže. Bočné trysky sú určené na doplnkovú masáž hrudnej a stehennej časti. Je tu možnosť prepínania medzi masážou šije, ramien a drieku, alebo masážou pozdĺžneho chrbtového svalstva. 

     

       2.  Sedačky

Pre každé sedadlo je určený jeden výkonný motor zabezpečujúci kvalitnú hydromasáž. Vzduchová masáž je tvorená množstvom malých otvorov na sedadlách s výkonným vzduchovacím motorom. Tlačidlá na opierke rúk slúžia na spustenie vzduchovej masáže a taktiež na spustenie hydromasáže, ktorá je rozdelená buď do dvoch samostatných okruhov masážnych trysiek, alebo spoločne. Týmto je teda taktiež zabezpečená možnosť prepínania medzi masážou šije, ramien a drieku, alebo masážou pozdĺžneho chrbtového svalstva.

 

      3.   Žľaby

Prepadový žľab je dimenzovaný na 100% zabezpečenie recirkulácie vody pomocou výkonného filtračného čerpadla. Krytie žľabu je tvorené mramorovými doskami. Pri každej relaxačnej pozícii vírivej vane je umiestnený odoberateľný nerezový podnos určený na občerstvenie. 

 

      4.   Obklad

Obklad vane je tvorený zo systému kompozitných obkladových dosiek zložených zo 60% dreva a 40% HDPE( polyetylén vysokej hustoty). Je odolný voči mrazu, vode, UV žiareniu a má dlhú životnosť. Farebne stály. Možnosť farebného prevedenia: antracit, sandal wood, grey. Pri realizácii vírivej vane do podlahy sa drevenný obklad okolo nepoužíva.

 

      5.   Hydromasážne motory a vzduchovač

Motory sú určené pre vysoký výkon s dlhou životnosťou. 2“ vstupné a výstupné otvory pre vyšší výkon a nižšiu hlučnosť. Krytie IP55 s chladením vzduchom a kontrola prehriatia.
Jednostupňové dúchadlo s postranným kanálom INW je určené na nepretržitú prevádzku s výkonom 0,7kW. Motory sú navrhnuté podľa DIN EN 60 034/IEC 34-1 a teplotnej triedy F.

 

       6.   Svetlá

Nový systém umožňujúci vytvárať viac farieb a efektov - Luminetta. Prostredníctvom malej televíznej obrazovky dokáže zobraziť 1,6 miliónov farieb. Jednotlivé farby je možné ovládať pomocou diaľkového ovládania, kde sa nastaví rýchlosť zmien a priebeh farieb efektov. Svetlá je možné ovládať jednotlivo, alebo všetky súčasne. Centrálny vypínač pre svetlo sa nachádza na bočnej strane vírivky.

 

     7.   Riadenie mikropočítačom

Celá technologická časť je riadená pomocou mikrokontroléra ATMEGA 1280. Procesor spracováva informácie a ovláda hardwarové zariadenia. Ďalej dohliada na bezpečnosť vírivky, kontroluje tlak v potrubiach, teplotu vody, dopustenie prepadovej nádrže vodou, riadi výkon a spúšťanie motorov. Všetky silové časti sú chránené istiacimi prvkami. Ako ochrana pred dotykom neživej vodivej časti pri poruche je použitý 3f prúdový chránič 30mA.

 

    8.   UV lampa a ozonátor

UV žiarič vydáva ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm. Pri takomto žiarení sú zabíjané všetky baktérie prechádzajúce nerezovou celou UV lampy. UV lampa ničí viac ako 95% mikroorganizmov nachádzajúcich sa vo vode. Činnosť UV-C žiariča je jednoduchá, a výrazným spôsobom znižuje spotrebu chemických látok až o 75%.


Ozonátor je vynikajúce doplnkové zariadenie vírivky pre svoj silný oxidačný a dezinfekčný účinok. Ozón O3 je pre všetko žijúce vo vode skutočná zbraň. Všetky mikroorganizmy, ktoré sa dostanú do styku s ozónom zahynú a zároveň zoxidujú. Ozón je tak extrémne reaktívny, že takmer okamžite mizne po vypnutí ozonizéra zo siete. Ozón svojim silným oxidačným účinkom likviduje organické nečistoty, z ktorých vzniká viazaný chlór(karcinogén) a naviac rozkladá už vzniknutý viazaný chlór.

 

    9.   ASIN AQUA EXT pH a Cl s externým displejom

V štandardnej výbave vírivky je inštalovaný chemický dávkovač ASIN AQUA EXT pre účely chemickej úpravy vody. Toto zariadenie presne sleduje a dávkuje pH a voľný chlór. Vyhodnotené údaje sa zobrazujú na externom displeji umiestnenom v miestnosti vírivej vane. Okrem pH a Cl sa na displeji zobrazujú hodnoty teploty vody, teploty vzduchu a vlhkosť vzduchu v miestnosti. 

Vírivú vaňu je možné tiež doplniť aj o dávkovanie vločkovača, prípadne Algicidu. Pri profi dávkovači je možné sledovať aj vyprázdňovanie kanistrov s chémiou, prietok vody, meranie celkového chlóru, externého spúšťania filtračnej časti, zaznamenávanie zmeraných hodnôt do pamäte dávkovača, meranie redox potenciálu a riadenie teploty. Tiež je možné nastavovať dávkovač a sledovať stav chémie na diaľku pomocou LAN siete. 

 

      10.   Reverzná osmóza 

Vysoko výkonná reverzná osmóza s 90 – 95% účinnosťou. Známa tiež ako hyperfiltrácia a je najjemnejším známym spôsobom filtrácie vody. Je použitá na filtrovanie napúšťanej vody do vane, to znamená, že už na začiatku pri napúšťaní vody do prepadovej nádrže vodu zbavíme mikroskopických čiastočiek, ktoré sa v nej nachádzajú(biologické a bakteriologické nečistoty až 99 %, ťažké kovy 85 - 97 %, dusičnany, dusitany 85 - 97 %, pesticídy, insekticídy 85 - 97 %, rádioaktivitu 85 - 98 %, karcinogénne trihalometány). Voda pod tlakom prechádza cez polopriepustnú membránu pracujúcu na molekulárnej úrovni. Membrána prepúšťa rozmerovo malé molekuly vody, avšak väčšie molekuly znečisťujúcich látok zachytáva. 

 

     11.   Ovládacie prvky vírivky

 

Pre ovládanie vírivej vane z troch relaxačných pozícií boli použité piezoelektrické dotykové tlačidlá, so vstavanou 2-farebnou externe riadenou LED. Krytie tlačidiel je IP68. Každé relaxačné sedadlo má tri tlačidlá. Prvé je určené pre voľbu chodu masážnych trysiek v troch variantách rýchlostí. Druhé je na nastavenie výkonu asynchrónneho masážneho čerpadla. Tretie je určené na spúšťanie perličkovej masáže. 

 

    12.   Termokryt

Termický kryt s výbornými izolačnými vlastnosťami. Úlohou termokrytu je predovšetkým chrániť vírivú vaňu pred UV žiarením, lietajúcimi nečistotami a v chladnejšom počasí zadržovať teplo a odpar. Termokryt je vyrábaný zo špeciálneho odľahčeného materiálu s bočnou vystuženou konštrukciou. Farebné prevedenie šedé, hnedé, kaki.

 

    13.   Trysky a vzduchová masáž

Vo vani sa využívajú dva druhy rotačných uzatvárateľných trysiek a nastaviteľné smerové trysky pre masírovanie celého tela. Ďalej je tu použitá masáž vzduchovými bublinkami. 

 

     14.   Nerez

 

Antikorové teleso vírivej vane vrátane prepadových žliabkov sú vyrobené z AISI 316L v akosti mat. 1.4404.
- schodisko v protišmykovom prevedení
- dno v protišmykovom prevedení

Nerezová oceľ zaručuje vysokú mechanickú a chemickú odolnosť, dlhá životnosť bez straty kvality, odolnosť voči mrazu a vysokým teplotám, hygienické prostredie - nerezový povrch zabraňuje priľnutiu baktérií, húb a rias. Voda má blankytne modrú farbu.

 

    15.   Tlakové snímače

 

Ako jeden z niekoľkých bezpečnostných prvkov vírivky je použitý elektronický analógový tlakový snímač. Je využitý na kontrolu tlaku v potrubí jednotlivých masážnych motorov, filtračnom motore a na kontrolu tlaku vzduchovej masáže. V celom systéme vírivky ich je použitých 5ks. Všetky spolupracujú s mikrokontrolérom vírivky. Pri prekročení povolenej hranice tlaku v potrubí systém automaticky zníži výkon motorov vírivky. Pri upchatí potrubia sa motor zastaví úplne(max. tlak), aby nedošlo k poškodeniu zariadenia. 

 

      16.   Elektrické ohrevy vody a vzduchu

 

Na ohrev vody sa využíva elektrický ohrev 6kW z nerezu AISI 316. Taký istý ale s menším výkonom sa využíva na predhrev vzduchu pri bublinkovej masáži. Tieto ohrevy majú niekoľko bezpečnostných prvkov. Prvý v poradí je samotný termostat umiestnený na ohreve. Ďalší je termostat  v rozvodnej skrini. Na ohreve je tiež pripevnená tepelná poistka, ktorá v prípade prehriatia  špirál odpojí ohrev od siete. Posledná ochrana je pomocou prietokového snímača. Oba ohrevy sú v činnosti iba pri chode jednotlivých motorov.

 

      17.   Vyrovnávacia nádrž a trojhladinové snímanie vody

 

Vyrovnávacia nádrž je plastová s PUR izoláciou o objeme 1m3. V nádrži je nainštalované trojhladinové snímanie hladiny vody.

Snímanie troch hladín:

 • prvá hladina, ochrana filtračného motora pri nízkej hladine vody vyrovnávacej nádrže, zabezpečuje aby motor nefungoval pri nedostatočnej hladine prepadovej nádrže, možnosť zavzdušnenia a chodu naprázdno.
 •  druhá hladina, dopúšťanie vody pri jej poklese napr. prirodzeným odparovaním, alebo prepieraním piesku,
 •  tretia hladina, nútené spúšťanie filtrácie pri preplnení prepadovej nádrže, teda dotlačenie vody späť do bazéna a tým predídenie odtoku ohriatej a chemicky ošetrenej vody do odpadu. Táto situácia nastáva, keď vo vírivke relaxuje viac osôb ako 3, filtrácia je odstavená a prepadová nádrž sa plní vodou nekontrolovateľne a nakoniec odchádza do odpadu.  

Sondy hladinového snímača sú vyrobené z nerezu AISI 316L, ktoré sú odolné voči hrdzaveniu. Prebytočná voda z vyrovnávacej nádrže je odvádzaná do odpadu samospádom , alebo kalovým čerpadlom.

/p/domain/elektrobazen/files/virive-vane/nerez/Zachycene_9.jpg

strong

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: