Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Odvlhčovače vzduchu

Ak máte trvale výrazne zvýšenú vlhkosť v interiéri(bazénová miestnosť), siahnite po samostatnom odvlhčovači.  Je to super pomocník pri vlhnutí a zaplesnení miestností. Odvlhčovače majú väčšinou dve rýchlosti; napríklad 80 % vzdušnú vlhkosť likvidujú pri 35 °C, kde „vyrobia“ asi 33-120 litrov vody za 24 hodín, zatiaľ čo na 60 % vlhkosť im stačí 27 °C, pričom stiahnu zo vzduchu 10 až 60 litrov vody za 24 hodín. Podľa svojich potrieb teda vyberáme typ prístroja práve podľa tohoto údaju, ktorý sa nazýva „odvlhčovací výkon“ (množstvo vody, ktorú odvlhčovač z ovzdušia odsaje za 24 hodín). Táto voda sa odvádza buď do nádrže integrovanej v odvlhčovači, alebo sa dá prístroj pripojiť hadicou k odpadu, kam sa potom kondenzát odvádza.  Pri napojení na odpad je zariadenie bezstarostné.

 

Zhruba 30 – 60-kilová (pri drahších typoch až 70 kg a viac), 80 cm vysoká bedňa nezaberie príliš veľa miesta. Najmenšie typy sú vyrobené z plastu a postačia do miestností veľkých okolo 25 – 30 m2. Výkonnejšie odvlhčovače sú kovové a určené do miestností veľkých okolo 60-120 m2. Odvlhčovače vydávajú pri práci len nízku úroveň hluku – asi ako tichá umývačka, teda 45 – 52 decibelov. Preto môžu pracovať i cez noc. Vo vedľajšej miestnosti by nemali rušiť.

 

Ako odvlhčovač uvedieme do chodu?

Vyberieme si optimálnu vzdušnú vlhkosť miestnosti (nemala by presahovať 65 %), nastavíme ju na digitálnom displeji a odvlhčovač zapneme.

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: