Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Osvetlenie bazénov

Ako pôsobivý doplnok umiestňujeme do bazéna osvetlenie pod vodou. Používajú sa dva typy svetiel – halogénové bodové osvetlenie a svetelné káble. Halogénové svetlo sa umiestňuje tak, aby neoslňovalo ľudí sediacich pri bazéne. Svetelné káble sa inštalujú vôkol celého bazéna pri hladine alebo ako bodové osvetlenie. Nesmieme zabudnúť na to, že vodotesné osvetlenie sa nesmie zapínať, pokiaľ nie je pod vodou, inak sa vyvíjaným teplom poškodí a spáli.

 

Podhladinové svetlo (reflektor) 300W je určené pre všetky typy bazénov. Vyrobené je kompletne z bieleho plastu ABS. Osadenie reflektora je prevedené do plastovej dózy. Parabolická žiarovka má výkon 300W / 12V. Jednoduchá výmena žiarovky vytiahnutím reflektora nad hladinu. Vrátane káblu 2,5 m (2×6 mm2), skrutiek, tesnenia a príruby. Ďalším doplnkom 300W reflektoru sú 4-farebné clony(žltá,  modrá,  zelená, červená). 

 

Ďalšou možnosťou je použitie podhladinového LED reflektoru. Výhody LED diódového svetla oproti klasickej 300W halogénovej žiarovke sú: 5 krát nižšia spotreba, životnosť až 11 rokov stáleho svietenia, možnosť prepínania rôznych  farieb: červená-R, zelená-G, modrá-B a kombinácia týchto farieb v rôznych intervaloch. LED diódové svetlo je možné doplniť už aj do funkčného bazénu, je spríjemnením relaxu a romantiky  vo vode.  Inštalácia je veľmi jednoduchá, ale odporúčam túto prácu prenechať skúsenému elektrikárovi. Dôvod je prozaický - dôkladné preizolovanie spojovacích kontaktov reflektoru, aby zákazník neprišiel o záruku. Nevýhodou sú vyššie vstupné náklady.

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: