Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Snímanie hladiny vody

Hladina vody v bazéne

Tieto zariadenia sú schopné snímať hladinu vody v prepadových nádržiach bazénov, alebo studní. Základná varianta je snímanie jednej hladiny, to znamená napríklad dopustenie vody do určitej hladiny pri jej poklese. Toto sa najčastejšie využíva pri dopúšťaní prepadovej nádrže vnútorného bazéna s napätou hladinou.

 

Druhá varianta je snímanie troch hladín:

 

  • prvá, ochrana filtračného motora pri nízkej hladine vody prepadovej nádrže, zabezpečuje aby motor nefungoval pri nedostatočnej hladine prepadovej nádrže, možnosť zavzdušnenia  a chodu naprázdno.

 

  • druhá, dopúšťanie  vody pri jej poklese napr. odparovaním, alebo prepieraním piesku

 

  • tretia, nútené spúšťanie filtrácie pri preplnení prepadovej nádrže, teda dotlačenie vody späť do bazéna a tým predídenie odtoku ohriatej a chemicky ošetrenej vody do odpadu. Táto situácia nastáva, keď sa v bazéne kúpe viac osôb, filtrácia je odstavená a prepadová nádrž sa plní nekontrolovateľne a nakoniec odchádza do odpadu. 

 

Výhoda snímania troch hladín je tiež v tom, že pri napúšťaní bazénu sa majiteľ nemusí báť pretečenia prepadovej nádrže. V podstate sa zapne istič FILTRÁCIE, zavodní motor a zbytok napúšťania je na automatike. Majiteľ sa vracia do napusteného a tepelne upraveného bazéna. 

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: