Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Úprava vody UV žiarením

Dezinfekcia vody

Dezinfekcia UV-C žiaričom (biologická úprava vody) - patrí medzi najekologickejšie úpravy vody. Tento systém úpravy bazénovej vody sa používa u malých aj veľkých bazénov. Činnosť UV-C žiariča je jednoduchá, a výrazným spôsobom znižuje spotrebu chemických látok, až o 75%. Pri tomto spôsobe ošetrenia je obsah chlóru v bazéne s hodnotou 0,1mg/l plne postačujúci.

 

úprava vody uv žiarením, dezinfekcia vody uv žiarením, úprava vody v bazéne

 

Keď sú vodou prenášané patogény ako baktérie, vírusy a prvoky vystavené UV lúčom, ich jadro absorbuje UV energiu, ktorá zmení ich DNA štruktúru (deaktivuje DNA). Týmto sa mikrób stane sterilným a nemôže sa ďalej reprodukovať. Mikroorganizmus sa považuje za mŕvy a nepredstavuje žiadnu hrozbu.

 

Princíp činnosti UV žiariča:

 Žiarič vydáva ultrafialové žiarenie s vlnovou dĺžkou 253,7 nm. Pri takomto  žiarení sú zabíjané všetky baktérie v bazénovej vode. Bazénová voda je preháňaná cez filtračné čerpadlo a ďalej pretláčaná cez UV lampu, kde je voda ožarovaná a preto dochádza k rozkladu DNA mikroorganizmov a iných baktérii vo vode.

 

 UV lampa  ničí viac ako 95% mikroorganizmov nachádzajúcich sa vo vode. U privátnych bazénov je často používaná UV lampa s výkonom 75W .  Životnosť týchto žiaričov je až 9 000 h. Pri tomto spôsobe úpravy bazénovej vody je nevyhnutné kontrolovať hodnotu pH a zabezpečiť minimálnu dávku chlóru, to ale dokáže zabezpečiť aj multifunkčná tableta, alebo špičkové zariadenie od firmy ASEKO. Z tohto všetkého vyplýva, že úprava bazénovej vody pomocou UV-C žiaričov je ideálnym a finančne nenáročným riešením. Tento systém odporúčame aj vtedy, ak sa bazény napúšťajú vodou zo studní. Táto voda je náchylnejšia na úpravu, s pomocou UV-C žiaričov avšak zabezpečíme kryštáľovo čistú a nezávadnú vodu počas celej kúpacej sezóny.

 

Výhody použitia UV žiarenia pri dezinfekcii bazénov :

  • Vysoký dezinfekčný účinok na patogény – tieto sa nemôžu adaptovať na UV žiarenie
  • Jednoduchá inštalácia aj do jestvujúcich technológií
  • Efektívne zníženie obsahu viazaného chlóru - zložky která spôsobuje chlorový zápach, dráždenie očí a slizníc ...
  • Jednoduchá údržba a čistenie
  • Malé priestorové nároky a nízka spotreba energie
  • Ekologický spôsob dezinfekcie
  • UV žiarenie sa nedá predávkovať

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: