Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Informácie o prekrytiach

Materiály a ich vlastnosti

Špeciálne vyvinuté materiály na zastrešenie bazénov sa podarilo vyvinúť najnovšou technológiou, čím dosahujú prekrytie s maximálnou kvalitou a funkčnosťou

 

 

 

 

Hliníkové profily vyvinuté špeciálne na zastrešenie bazénov majú hrúbku stien od 1 do 3 mm, sú eloxované alebo práškovo lakované (podľa stupnice RAL). Výrobca (SAPA) je držiteľom certifikátu ISO 9002.

Používame 3 typy profilov : 38x50, 60x63, 60x80 mm.

Najdlhšie hliníkové profily umožňujú vyrobiť zastrešenie bazénov do šírky 9 m - najmenší segment.

Pre najväčšie zastrešovacie konštrukcie je používaná pojazdná dráha Progres, Grande o výške 15 - 18 mm maximálna šírka segmentov je 2450 mm.

Povrchová úprava hliníkových profilov

Zakrytie bazénov môže dokonale ladiť s prostredím, či s okolím domu. Stačí si len vybrať
povrchovú úpravu profilov:

 

        

 

Najdlhšie hliníkové profily umožňujú vyrobiť zastrešenie bazénov do šírky 9 m - najmenší segment.

Pre najväčšie zastrešovacie konštrukcie je používaná pojazdná dráha Progres, Grande o výške 15 - 18 mm maximálna šírka segmentov je 2450 mm.

 

 

 

Poykarbonáty

 

 


Konštrukcia zastrešenia bazénov je vyplnená dutinkovým polykarbonátom: 10 mm, 8 mm alebo kompaktným polykarbonátom 4 mm. Používáme dutinkový polykarbonát dvojvrstvový alebo štvorvrstvový. Polykarbonátová výplň zpôsobuje tzv. skleníkový efekt. Slunečné lúče rozptýlené v atmosfére aj v dňoch, kedy je zatamračené, zpôsobujú ohrievanie vody a vzduchu v zastrešení.

V noci alebo v chladných a oblačných dňoch dochádza k pomalšiemu ochlazovaniu vody a vzduchu. Vonkajšia plocha všetkých polykarbonátových dosiek je pokrytá vrstvou vysoko kvalitnej UV stabilizácie. Dokáže absorbovať účinky škodlivého UV žiarenia a zabraňuje znehodnoteniu, praskaniu a nežiadúcim zmenám farby polykarbonátu.

 

Dvojvrstvového polykarbonátu

Neviditeľný film aplikovaný na povrchu polykarbonátu NO DROP zaistí rýchle a účinné stekanie skondenzovanej vody po stenách zastrešenia , nedochádza tak k odkvapkávaniu skondenzovanej vody. Vďaka tejto povrchovej úprave voda steká po vnútorných stranách zastrešenia.


Dvojvrstvový polykarbonát ponúkame v štyroch farebných odtieňoch
Číry
Zelený
Svetlo modrý
Hnedý

Štvorvrstvového polykarbonátu

Štvorvrstvový polykarbonát zvýši tepelnú izoláciu o 13 % (v porovnaní s dvojvrstvovým polykarbonátom). Neviditeľný film aplikovaný na povrchu polykarbonátu NO DROP zaistí rychle a účinné stekanie skondenzovanej vody po stenách zastrešenia, nedochádza tak k odkvapkávaniu skondenzovanej vody. Vďaka tejto povrchovej úprave voda steká po vnútorných stranách zastrešenia. Štvorvrstvový polykarbonát ponúkame len v čírej farbe.


Kompaktný polykarbonát

Kompaktný polykarbonát 4 mm má výrazne lepšie optické vlastnosti než dutinkový polykarbonát. Môže byť použitý ako výplň do celého zastrešenia, alebo len do určitých časti ako su napriklad čelné či bočné steny.

 

 

Pojazdové dráhy

 

 

 

 

Ponúkame dva typy posuvného systému zakrytia bazénu. S pojazdovými dráhami a bez pojazdových dráh. Sú vyrobené z eloxovaných alebo práškovo - lakovaných hliníkových profilov.


Pojazdová dráha sa fixuje na rovný podklad horizontálne, vertikálne alebo šikmo na stenu domu. Počet koľajníc pojazdovej dráhy korešponduje s počtom segmentov vytvárajúcim zastrešenie bazénov.

Pri zastrešení bazénov je možno nainštalovať elektrický posun na solárnu energiu. My ponúkame k zastrešeniu bazénu niekoľko pojazdových dráh typy Štandard, Komfort, Progres.

 

 

Pojazdová dráha ŠTANDARD

Pojazdová dráha Standard je klasická trubková dráha, ide o univerzálny typ pojazdovej dráhy s výškou 28 mm. Podobný typ ponúka väčšina Európskych výrobcov.

 

 

 

 

 

Pojazdová dráha KOMFORT

Typ elegatnej pojazdovej dráhy s výškou 15 mm, plochý a nízky, umožňujúc bezproblémový pohyb osôb okolo bazéna a veľmi jednoduchý posun segmentov zastrešenia. Tento model sa používa hlavne na zastrešenie do šírky 6,25 metrov. Malé drážky na povrchu zabraňujú pošmyknutiu.

Táto dráha je najlepšou alternatívou vďaka svojmu špeciálnemu dizajnu a vlastnostiam, avšak pre docielenie optimálneho výsledku vyžaduje veľmi rovný povrch okolo bazénu. Automatická aretácia segmentov zastrešení pre tento systém sa vyrába v dvoch prevedeniach Komfort a Komfort Plus.

 

 

 

 

Pojazdová dráha PROGRES

Táto dráha je modernou a užitočnou modifikáciou dráhy Komfort o výške pojazdovej dráhy 15 mm i s rovnakými vlastnosťami ako model Komfort. Má ľahko nastaviteľnú šírku v závislosti na uhle sklonu posuvného profilu.

Pojazdové koľajnice sú prichytené pomocou plastových zatĺkacích hmoždiniek o dĺžke 8 mm k betónovému základu alebo dlažbe. Počet hmoždiniek a ich dĺžka záleží na stavebnej pripravenosti podložia koľajníc. Koľajnice je nutné po pripevnení k základu vypláchnuť prúdom vody.

 

 

 

 

 

 

Aretácia segmentov do pojazdových dráh

 

 


Zastrešenie bazénov je aretované do pojazdových dráh pomocou špeciálneho systému, ktorý zodpovedá rozmerom a hmotnosti zastrešenia. Jediný systém KOMFORT používa dva typy aretácie segmentov.

 

 

Poloautomatický aretačný systém

Systém, ktorý je spoločný pre všetky typy dráh, automaticky zaaretuje segmenty v konečnej pozícii pri zatváraní zastrešenia bazénov. Pre opätovnú možnosť posunu segmentov je potrebné vytiahnuť páčku aretácie. Výhodou je, že každý segment môže byť presúvaný v obidvoch smeroch nezávisle na inom segmente.

 

 

 

Automatický aretačný systém
(Komfort PLUS)

Systém automaticky zaaretuje a odblokuje všetky segmenty naraz (prvý segment sa zamyká ručne). Presun segmentov je synchronizovaný, každý segment tlačí alebo ťahá ten nasledujúci

 

 

 

 

 

Doplnky ku prekrytiam

 

 

 


Ku kompletnému vybaveniu prekrytia bazénov a vírivých vaní ponúkame a vieme zabezpečiť i doplnky presne podľa Vašich požiadaviek.

 

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: