Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Ph vody v bazéne

Hodnota pH vody

 

Hodnota pH vody je jedným z najdôležitejších sledovaných faktorov, ktorý výrazne ovplyvňuje kvalitu vody. Vyjadruje kyslosť vody, alebo zásaditosť  vodných roztokov . Pre naše  ošetrovanie vody stačí vedieť, že pH vody sa pohybuje v rozsahu 1 – 14. Neutrálny roztok má pH = 7. Hodnoty nižšie než <7 charakterizujú zvyšujúcu sa kyslosť a hodnoty vyššie >7 naopak zásaditosť. Ideálna hodnota pH vody pre bazény je 6,8 až 7,2. Podľa vyhlášky upravujúcej požiadavky na kvalitu vody vo verejných bazénoch sa pH môže pohybovať v rozmedzí 6,5 – 7,6. V praxi je však pre udržiavanie kvalitnej vody ideálne práve pH 6,8 – 7,2. K tomuto ideálnemu rozsahu sa dospelo dlhoročnými skúsenosťami, preto sa na niektorých starších etiketách môžeme ešte stretnúť s intervalom 7,2 – 7,6 od ktorého sa na základe týchto skúseností upustilo.

 

PH vody vyššie než 7,8 vedie k tvorbe rôznych minerálnych zákalov, vodného kameňa a iných zrazenín. Vedie tiež k vyššej dráždivosti vody a zvyšujúcemu sa obsahu škodlivého viazaného chlóru. Taká voda je tiež intenzívne cítiť po chlóre. pH nižšie než 7 spôsobuje koróziu kovových povrchov a tiež môže pri dlhotrvajúcom pôsobení spôsobiť poškodenie povrchu bazénu(fólie, plast, betón).. Hodnota pH ovplyvňuje rozpustnosť a účinok všetkých použitých dezinfekčných prípravkov, ale aj ostatných prípravkov na úpravu bazénovej vody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

 

Takže je jasné, že pH vody v bazéne je tá najdôležitejšia meraná veličina, preto doporučujeme pre presné meranie a dávkovanie minimálne chemický dávkovač ASIN AQUA pH.

 

ph vody v bazéne, meranie ph vody v bazéne, hodnota ph

 

 

 

< Späť

 

Rýchly kontakt

Meno a priezvisko:
Telefón alebo e-mail:
Mám záujem o ....:Vírivé vane
Elektroinštalácie
Montážne práce
Chemické úpravy
Ďalšie poznámky:
Dokážte, že ste človek! Vyriešte tento príklad  + *
 

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: