Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Úprava vody v bazéne

Zákaly vody

 

Zákaly vody v bazéne môžu vzniknúť z rôznych príčin. Napríklad pri vysokom pH sa tvoria nerozpustné čiastočky uhličitana vápenatého, ktoré filtrácia nezachytí. Vznikne tak mliečny zákal. Treba upraviť pH a použiť prípravok Mineral- , ktorý zníži koncentráciu vápenatých kationov.
Pri použití neupravenej vody zo studní väčšinou obsahujúcej železo, mangán a meď, dôjde vplyvom oxidácie chlórom k hnedému, alebo zelenému sfarbeniu vody a zákalu. Pri takejto vode je k dispozícii prípravok Mineral- . Ďalšie zákaly môžu vzniknúť použitím mydla a saponátov na čistenie fólie.

 

Metal Ex - odstraňuje železo, meď, striebro, kalcium a iné kovy. Odstaňuje kovové a vápenaté usadeniny zo stien a dna bazénu bez toho, aby bolo potrebné bazén vyprázdniť. Metal Ex znižuje celkovú tvrdosť. Kovy a vápnik kryštalizujú, usadzujú sa vo filtri a možno ich preplachom odstrániť. Metal Ex neodstaňuje organické usadeniny, ale odstraňuje suché kovové a vápenaté usadeninyDávkování: 0,3-0,6l na 10m3 vody.

 

Použitie:

Pred použitím upravte hodnotu pH vody v bazéne nad 7,5. Pri bežiacej filtrácii dávkujte 0,3-0,6 l prípravku na 10m3 vody priamo do bazéna. Filtračné zariadenie nechajte v chode 48 hodín. Potom je nutné filtráciu vyčistiť spätným preplachom. Skontrolujte a upravte pH na hodnotu 7,1-7,2.

 

úprava vody v bazéne, zákal vody v bazéne, čistenie vody v bazéne

 

<< späť na viazaný chlór v bazéne

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: