Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Ako správne spustiť bazén po zime?

22.02.2011, 18:51,

Termín pre spustenie bazéna po zime je niekde medzi marcom a koncom apríla. Teplota vzduchu v noci by nemala poklesnúť pod 0°C a teplota  vody v bazéne pod 9°C. Obzvlášť treba dávať pozor napr. na fóliu bazéna, aby dlhodobo nebola vystavená veľkej teplote sálavého slnka(obdobie mája). Prv než začneme čistiť samotný bazén treba upratať aj okolo neho(lístie, konáre, polystyrén plávajúci po hladine od zazimovania a iné). Bazén zbavíme mechanických a organických nečistôt. Samotné steny doporučujeme očistiť bazénovou chémiou na to určenou:


  • Aquamar clear gel(odstraňuje nečistoty prach, kožný tuk, kozmetiku atď.). Pomocou prípravku AQ Clear gel vyčistite steny bazéna pred napustením a zabránite tak tvorbe baktérií, ktoré znečisťujú váš bazén. Zakúpením a použitím tohto produktu ušetríte na budúcom nákupe bazénovej chémie. Po účinku len 15 minút odstránite všetky usadeniny a mastnotu, opláchnite vodou a bazén je pripravený pre napustenie. Čistiaci prípravok Clear Gel je vhodný pre všetky druhy fólie, na odstránenie usadenín na stenách bazéna.
  • Decalcit Super(slúži na odstraňovanie špinavých vápenatých usadenín a sedimentovanej nečistoty, spoľahlivo likviduje aj veľmi odolné vápenné inkrustácie). Používajte na čistenie vypusteného bazénu po zriedení v pomere 1:5 až nezriedené. Prípravok nanášajte kefou a nechajte pôsobiť 10 až 15 minút. Potom prípravok dôkladne opláchnite. Pri výskyte stvrdnutých usadenín môžete čistenie zopakovať s použitím teplej vody, ktorá zosilňuje čistiaci účinok prípravku. Nenechávajte dlhodobo pôsobiť neriedený prípravok na chrómové časti bazénu. Prípravok nie je vhodný pre materiály, ktoré nie sú odolné voči pôsobeniu kyselín (napr. hliník, keramické obklady ). Mastných a špinavých okrajov sa možno počas sezóny zbaviť prípravkom Adisan alebo Bordnet.
  • Dinoclean s super(koncentrát pre základné čistenie a odvápnenie bazéna)
  • Filter-Cleaner RAPID(Špeciálny čistiaci prostriedok na všetky filtračné materiály v bazénoch. Odstraňuje vápnik, organické a mastné znečistenia, ideálny pre pieskové, kartušové a kremelinové filtre)


Po vyčistení bazéna pripojíme filtračnú jednotku. Pokiaľ máme tesnenia prírub používané už niekoľko sezón, treba ich vymeniť. Mali by sa natrieť indulónou, alebo inou, nezávadnou mazacou pastou a tiež závity prírub potrubí. Všetky príruby by sme mali doťahovať rukou!!! Používaním rôznych pomôcok(kladivo, skrutkovač, sekáč, hasák) dochádza k trvalím poškodeniam prírub. Nepodceňovať vybavenosť údržbárov bazénov o nové tesnenia. Pri výmenách prírub dochádza k väčším finančným stratám. Ďalej napustíme bazén vodou do 2/3 skimru. Teraz môžete spustiť filtračnú jednotku a nechať ju bežať celých 24 hodín.

Začneme upravovať kvalitu vody v bazéne. Po prvom napustení je treba zmerať hodnotu pH(6,8-7,2). Druhý deň môžeme pridať minerál plus, kvôli zbaveniu sa minerálnych látok, ktoré môžu zakaliť, alebo sfarbiť vodu. Asi po dvoch hodinách urobíme chlórovanie (ak sa voda sfarbí do hneda, alebo zelena, ostávajú vo vode ešte nežiaduce katióny železa, prípadne mangánu alebo medi). Tieto korigujeme napríklad prípravkom Minerál -. Nasledujúci deň zmeriame chlór. Keď jeho koncentrácia klesla pod 1mg/l, je treba pridať stabilizátor-Kyselina kyanurová. Ihneď po pridaní Stabilizátoru pristúpime k pravidelnému dávkovaniu priebežnej dezinfekcie vody (7 Day Tabs, Minitabs , Triplex).

 

            

 


Diskusia: "Ako správne spustiť bazén po zime?"
Dátum: Meno: Komentár:
22.02.2011, 22:37 Juraj Spustenie bazéna
23.02.2011, 14:26 Rastislav Sádecký Re: Spustenie bazéna
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: