Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Bezchlórová úprava vody v bazénoch, vírivkách a studniach

05.05.2012, 18:30, Rastislav Sádecký

Stále častejšie sa objavuje požiadavka zákazníkov o možnosť bezchlórovej úpravy vody. Ideálnym riešením je prostriedok SANOSIL SUPER. Je to 20% koncentrát peroxidu vodíka H2O2 a koloidného striebra Ag+. Roztok je určený ako pre manuálne dávkovanie, tak i pre automatické dávkovače.


SANOSIL využíva synergického efektu dvoch základných komponentov. Peroxidu vodíka, ten zabezpečuje oxidačnú zložku lieku, a koloidného striebra, ktoré zabezpečuje širokospektrálnu dezinfekciu bazénovej vody. SANOSIL má široký rozsah účinnosti proti baktériám, vírusom, hubám a plesniam. Kombinovaný efekt oxidácie a oligodynamiky striebra vytvoril dvojfázový produkt, ktorý je na rozdiel od iných dezinfekčných prostriedkov schopný zničiť biofilmy. Tento proces je veľmi dôležitý pri ničení vírusov a baktérií, ktoré vytvárajú takzvané biofilmy. Jedná sa o prirodzenú ochranu baktérií. Kyslík, oddelený z peroxidu vodíka ničí biofilm, čím umožní striebru bez prekážok zničiť baktérie, alebo vírusy. Koloidné striebro je dokonalý, prírodný, netoxický, bezpečný prostriedok proti baktériám, vírusom, plesniam a jednobunkovým parazitom bez akýchkoľvek vedľajších účinkov. Koloidné striebro likviduje len jednobunkové organizmy, nie viacbunkové parazity, aj keď ani k tým sa nechová priateľsky. Našťastie pre nás je jednobunkových mikróbov viac ako 97% všetkých druhov. Patrí k nim 670 klasifikovaných chorôb podľa zoznamu Svetovej zdravotníckej organizácie: baktérie koky, enterokoky, mikrokoky, streptokoky, stafylokoky, stomatokoky, pneumokoky, meningokokmi, bakteriodae, neiserie, Helicobacter pylori, klostritida, Escherichia coli a ďalšie, za vírusy HIV, herpetoviry, chrípkové vírusy a ďalšie, za huby a plesne kandidy, giardie, trychomony a pod. Pre automatické dávkovanie dezinfekčného prípravku SANOSIL používame zariadenie ASIN Aqua SANOSIL.

Zariadenie dávkuje vopred zvolené množstvo SANOSILU za hodinu. Pomocou testera raz týždenne zistíme koncentráciu SANOSILU vo vode. Hodnotu hodinovej dávky potom zvýšime, alebo znížime tak, aby sa koncentrácia vo vode pohybovala na úrovni cca         20 - 40 mg / 1 liter. Predávkovanie nie je zdravotne závadné!!! Účinok SANOSILU pretrváva ešte dlho po ukončení dávkovania. To je vlastnosť, ktorú možno s výhodou využiť najmä u domácich bazénov, kde prevádzka býva často prerušovaná.
Počiatočná dávka v bazéne s teplotou do 28°C a pH do 7,0 je 80ml na 1m³. To znamená, že pri jednorazovom nadávkovaní (zachemizovaní) 30m³ bazénu nadávkujeme množstvo 2,4l SANOSILU. Udržiavanie správnej koncentrácie SANOSILU v bazéne je v rozmedzí 20 – 40mg/ liter. To znamená, že pri správnom pH do 7,0 a teplote do 28°C je denná potrebná dávka SANOSILU asi 15ml na 1m³ . To je u spomínaného bazénu 30m³ asi denná dávka 450ml prípravku SANOSILU. Pri dávkovaní SANOSILU je veľmi dôležitá hodnota pH. Mala by sa držať niekde medzi 6,5 až 7,0.  Prípravok SANOSIL SUPER je kyselina, ktorá sa v alkalickej vode rýchlo rozpadá. Preto je nutné udržovať pH na hodnote do 7,0. Hodnoty nad 7,0 silne zvyšujú spotrebu SANOSILU !!! Ako príklad uvádzam hodnoty rozkladu SANOSILU za deň v závislosti na pH:

• Pri pH 7,0  =  7ml/ m³ za deň
  • Pri pH 7,4  =  15ml/ m³ za deň
  • Pri pH 7,8  =   30ml/ m³ za deň


SANOSIL je tiež možné použiť na dezinfekciu pitnej vody v studniach. Priemerné dávkovanie na 1m³ studničnej vody je 50ml čo zodpovedá obsahu striebra v dávke asi 0,005mg/ 1l. Takto zdezinfikovaná studničná voda je požívateľná po 24h pôsobenia SANOSILU. 

 

 

BIOFILM - k tvorbe biofilmu sa uchyľuje mnoho druhov baktérií, a to najmä vo vlhkom prostredí pri nedostatku živín. Mikroorganizmy zmenšia svoje bunky, ich povrch odpudzuje vodu a stávajú sa priľnavejšími. Ak nájdu vhodné miesto, zachytia sa, začnú rásť, množiť sa a vytvárať značné množstvo polysacharidu, ktorý tvorí lepkavý hlien, ktorý svojou hmotnosťou môže až stokrát prevýšiť hmotnosť vlastných mikroorganizmov. Polysacharidová vrstva drží biofilm pokope. Je to vlastne prirodzená ochrana mikroorganizmov.

5 fáz tvorby biofilmu: 1. Iniciálne priľnutie, 2. Ireverzibilné priľnutie, 3. Zrenie I, 4. Zrenia II, 5. Odlučovanie baktérií a šírenie kolónie

 

 

Ako pôsobí koloidné striebro?

Striebro je esenciálny stopový prvok pre človeka i pre rastliny a zvieratá. Lekárske výskumy jasne preukázali tesný vzťah medzi striebrom a imunitným systémom ľudského organizmu. Koloidné striebro má špeciálny efekt, ktorý podporuje regeneráciu a detoxikáciu pečene. Okrem toho má vysoký účinok na regenaráciu kostí, hoja sa až o 50 % rýchlejšie. Môžeme ho priložiť ako obklad na rezné rany, popáleniny, podráždenú kožu, lebo podporuje regeneráciu kože a iných jemných tkanív a navyše má sterilizujúci účinok. Keď sa koloidné striebro dostane do prostredia v okolí jednobunkových živočíchov, bráni ich životným funkciám, a tak behom krátkeho času uhynú. Ničí štruktúru bielkovinového obalu a tým zabraňuje ich rozmnožovaniu a napomáha ich zničeniu. U húb a baktérií blokuje životne dôležitý enzým a tým zapríčiňuje ich zničenie. Už pri koncentrácii 10 ppm má väčší antibakteriálny účinok ako väčšina bežných antibiotík. Dodnes vieme o 650 druhoch choroboplodných mikroorganizmov, ktoré koloidné striebro efektívne ničí. V laboratórnom prostredí v skúmavke za približne 6 minút zničí všetky choroboplodné mikroorganizmy. Známu baktériu nemocničných nákaz – Stafylococcus Aureus – dokáže tiež zničiť za takýto krátky čas.

 

Tester na meranie obsahu SANOSILU vo vode:

 

 

Nakoniec uvádzam porovnávaciu tabuľku účinku CHLÓRU a SANOSILU:

 

 


 

 


Diskusia: "Bezchlórová úprava vody v bazénoch, vírivkách a studniach"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: