Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Chcete zažiť more aj u vás doma?

14.04.2012, 20:06, Rastislav Sádecký

Slaná voda v bazéne je vo veľkej miere už rozšírená aj na Slovensku. Je vhodnou úpravou vody pri citlivejšej pokožke , alebo pri kožných problémoch. Elektrolýza slanej vody sa môže stať veľmi prospešnou technologickou súčasťou vášho bazéna, ale všetko je závislé na navrhnutom prevedení inštalačnou firmou. Pri zlom návrhu to môže byť aj nočná mora.


Príkladom sú vybielené bazénové fólie, alebo naopak zariasené bazény. Samozrejme v predchádzajúcom článku s názvom Soľná úprava vody v bazéne a jej riadenie som už dostatočne opísal nutnosť použitia riadenia soľničky nadriadenou kontrolnou jednotkou, ktorá si kontroluje aj pH vody(pH je najdôležitejší parameter vody). Tiež sú tam opísané výhody a princíp činnosti. Ďalšie informácie si môžete prečítať v časti FOTOGALÉRIA/ Soľné úpravy vody. Jednoznačne sa snažíme odvrátiť záujem našich zákazníkov pred použitím soľničky v bazéne bez priameho sledovania množstva vyrobeného voľného chlóru. A to už ani nespomínam použitie soľničky bez riadenia pri vnútorných bazénoch. V tomto článku by som chcel opísať zostavu zariadenia salinátora ASIN SALT 2 (zariadenie pre výrobu plynného chlóru pomocou elektrolýzy slanej vody) a riadenia ASIN AQUA REDOX-S (zariadenie pre kontrolu pH a množstva vyrobeného voľného chlóru) najnovšieho typu otestované našou spoločnosťou už na niekoľkých bazénoch. Zostava, ktorú opíšem je momentálne na trhu, dovolím si napísať najlepšou, najprehľadnejšou a čo sa týka údržby najlacnejšou. Takúto zostavu nie je problém použiť i pri vnútorných bazénoch. Pokiaľ by sme chceli merať priamo voľný chlór bolo by nutné použiť ako riadiacu jednotku ASIN AQUA - S. Pre profesionálne verejné bazény odporúčame použitie ASIN AQUA PROFI, ktoré si dávkuje aj flokulant, meria i celkový chlór(takže si môžeme vypočítať i viazaný Cl) a môžete si stav vody kontrolovať cez internet pomocou LAN siete. 


1. ASIN SALT 2 – je systém elektrolýzy mierne slanej vody za účelom jej dezinfekcie. Slaná voda o koncentrácii 4 až 8kg soli na 1m³(4,5 – 6,2 ideál) je najmodernejším elektrolytickým systémom rozkladu NaCl za vzniku voľného chlóru, ktorý v bazénovej vode ničí baktérie, vírusy, riasy a viazaný chlór. Systém pozostáva z elektrolyzéru TE27 a riadiacej jednotky ASIN SALT 2 ktorá:
     • Umožňuje nastavenie výkonu elektrolyzéru v rozmedzí 10 – 100%, po 10%. Tento údaj je zobrazený na prvom segmentovom displeji.
     • Vyhodnocuje okamžité množstvo vyrobeného voľného chlóru v g/h. Tento údaj je zobrazený na druhom segmentovom displeji.
     • Na poslednom displeji sa zobrazuje zmeraná hodnota salinity bazénovej vody. Je to veľmi užitočný údaj pre prehľad množstva soli vo vode. Nie je nutnosť použitia externého merania salinity.
     • Salinátor indikuje preťaženie elektrolyzéru.
     • Zariadenie je vybavené samočistiacou celou z titánovými platničkami potiahnuté špeciálnou vrstvou ruthenia a irídia.
     • ASIN SALT 2 je možné použiť aj samostatne bez riadenia.
     • Maximálne množstvo vyrobeného Cl za 1h je 28g, to znamená pri domácich bazénoch použiteľné do objemu 60 - 70m³. Pri použití u väčších bazénov je nutnosť použiť ďalšiu soľničku.


2. ASIN AQUA REDOX – S – je systém kontroly pH a ORP vo vode. Zariadenie slúži na:
     • Kontrolu pH a dávkovanie pH-.
     • Kontrolu ORP(oxidačne redukčný potenciál vody v „mV“) a riadi soľničku pri výrobe voľného chlóru
     • Je vybavený ochranou proti vydávkovaniu pH- pri poruche sondy. Väčšina nemeckých dávkovačov túto funkciu nemá.
     • Riadenie akejkoľvek soľničky na trhu – prispôsobíme na požiadanie!!!


Tento komplet je ucelenou zostavou chemickej časti bazéna. Pri správnom nastavení montážnou firmou je zaručený pôžitok z kúpania. Dôležitým údajom je udržiavanie pH hodnoty zhruba v rozmedzí 7,3 – 7,5. Dôvodom je predĺženie životnosti cely TE27. Inštaláciu takéhoto špeciálneho zariadenia odporúčame len renomovanými firmami, ktoré sú na takýto zásah do technológie vyškolené. Je nutnosť dodržania aj elektrických bezpečnostných noriem, pretože sa jedná zväčša o nebezpečné priestory. Na záver ešte uvádzam dve zaujímavé tabuľky pri použití soľničky v bazéne. 

www.elektrobazeny.sk

Tabuľka pridania soli pre dosiahnutie salinity 4kg/ 1m³.

 

Tabuľka orientačnej hodnoty produkcie Cl pri chode filtrácie 6h denne

ELEKTROBAZÉNY, s.r.o.

0905 841 245 , 0905 434 319

/p

 


Diskusia: "Chcete zažiť more aj u vás doma?"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: