Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Prečo chemické dávkovače a nie ručné dávkovanie

02.03.2011, 13:01, Rastislav Sádecký

Prosím neverte tým firmám , ktoré Vám tvrdia, že chemický dávkovač spotrebuje viac chémie(a tiež financií) ako ručné dávkovanie a preto je ručný systém dávkovania chémie  lepší. 


 Je to totálna hlúposť a nevedomosť a ide im len o zavádzanie zákazníka a zjednodušenie práce pri minimálnej kvalite, čo konečne zákazníka určite stojí viac, a čo stav bazéna a zdravie?  Sami sme sa stretli s "x" dávkovačmi, ktoré sú odstavené a daná firma im tvrdila, že sa to neoplatí a potom zarába na Vás klamaním pri dávkovaní chémie. Chemický dávkovač je stály dohľad nad vodou, to znamená, že či sa kúpete , alebo nekúpete, on stále sleduje výkyvy vody a dochemizuje ju. Tvrdenie, že chemický dávkovač spotrebúva viac chémie - áno pokiaľ máte zlé sondy, nezkalibrované, alebo je vadný dávkovač, inak ani náhodou(klamstvo na n-tú).  Ručné dávkovanie, to je totálny hazard so zdravím, raz veľa potom málo, no proste výkyvy k neuvereniu. Dopláca na to majiteľ svojim zdravím a financiami. Naviac veľké výkyvy pH, ORP napr. spôsobujú hrdzavenie, dráždenie očí a pokožky, tvorba kameňa, tvorba rias, tvorba zákalov a samozrejme baktérií a čo najhoršie tvorba viazaného chlóru - karcinogén. Nie je nič lepšieho ako presný chemický dávkovač , kde sú presne skalibrované sondy(nie staré). Samozrejmosťou je preventívne kontrolovanie stavu vody aj ďalšími ručnými meracími prístrojmi a taktiež kalibračné roztoky nesmú byť staršie ako 4 mesiace. Potom uvidíte čo je to kvalitné staranie sa o bazén, čo je to priezračná nezávadná voda, čo je to bazén bez kameňa. Žiadajte svoje firmy o pravidelné meranie stavu kvality vody, nie papierikmi,alebo tabletkami, ale digitálnymi meracími prístrojmi, ktoré sa pravidelne kalibrujú. Minimálne je dôležitá hodnota pH a ORP, alebo množstvo chlóru vo vode. Pre tých, ktorý nemajú radi veľa chlóru vo vode doporučujeme kombináciu merača a dávkovača chlóru s UV lampami. Pri tejto kombinácii vám stačí obsah chlóru vovode len asi 0,1mg/l až 0,2mg/l. Pozor pred firmami, ktoré zavádzajú zákazníka a nemajú žiadne skúsenosti s poctivou prácou  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Jeden z najlepších chemických dávkovačov čo sa týka ceny, údržby, spoľahlivosti, ceny náhradných sond a zvládnutia aj veľkých výkyvov vody pri väčšej teplote je ASIN AQUA REDOX

 

ASIN AQUA SANOSIL

 

 


Diskusia: "Prečo chemické dávkovače a nie ručné dávkovanie"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: