Výstavba, elektroinštalácie, chemické úpravy bazénov, víriviek a poradenstvo
Odoslať objednávku
This is an example of a HTML caption with a link.

Úprava bazénovej technológie k spokojnosti zákazníka

03.08.2011, 22:14, Rastislav Sádecký

Úvodom by som chcel upozorniť, že dnes sa výstavbám bazénov venuje nespočetné množstvo spoločností, ktoré nie vždy majú ucelené vedomosti z problematiky bazénového sveta . Určite ste sa stretli  s reklamami typu "BAZÉN ZA POLOVICU" a iné. Samozrejme, že je to možné pri znížení kvality materiálov. Týmto spoločnostiam ide hlavne o kvantitu a kvalita zaniká. Takéto bazény sú väčšinou robené na dobu asi tak do 5 rokov. Kvalitný fóliový bazén by mal mať životnosť niekde medzi 10 až 25 rokov a po výmene fólie, prípadne niektorých mechanických častí pokračujeme ďalej. Všetko závisí od starostlivosti o vodu v bazéne, kvalitu zazimovania a iné. Pri bazénoch do 3.000€ neočakávajte kvalitu.


Sú to zväčša bazény na krátke obdobie, ale samozrejme všetko závisí od finančných možností. Jednou z najdôležitejších častí bazéna je fólia. My používame ALKORPLAN "SUPER" 2000 a 3000. Momentálne patrí medzi špičku na trhu. Záruka na fóliu je 10 rokov pri kvalitnom teplovzdušnom zváraní. Len si skúste porovnať túto fóliu s fóliami tých lacných bazénov, budete určite prekvapený. V tomto článku by som chcel poukázať ako vyzerala technologická časť pri dodaní od nemenovanej spoločnosti lacných bazénov a ako vyzerala po našej jednoduchej úprave. Nebudem sa zaoberať samotnou vaňou, pretože je to z môjho pohľadu lacná napodobenina bazénu UNIPOOL z pred 10 rokov, kedy bazény boli takpovediac ešte len v plienkach. Dnes vývoj bazénov pokročil poriadne dopredu a je možnosť vyberať z veľkej škály výrobkov.

Pri prvej návšteve zákazníka dodaného lacného bazéna som bol pomerne šokovaný. Najviac ma zarazili veci ako sú:

  • neprispôsobenie priemeru potrubia a ventilov k danej technológii (namáhanie čerpadla, zvýšená spotreba el. energie)
  • umiestnenie skimmra a trysky - neefektívne zberanie nečistôt z hladiny
  • použitie len jednej trysky na celý bazén
  • možnosť vzniku mŕtvych miest pri filtrovaní vody - miesta vytvárania rias a množenia baktérií
  • dodanie bazéna bez bazénového elektrického rozvádzača
  • neupravené hadicové rozvody 
  • neosadenie tepelného čerpadla na silenbloky
  • neinformovanie zákazníka o chemickej úprave vody 

Našou úlohou bolo časť z týchto nedostatkov odstrániť. Jednalo sa o elektrický rozvádzač, bezstarostnú chemickú úpravu vody, osadenie tepelného čerpadla a úpravu hadicových rozvodov k spokojnosti zákazníka. Myslím si, že takto nejako by mala taká jednoduchá úprava technológie vyzerať. Lenže to sa nebavíme o bazéne celkovo do 3.000€. Po takejto úprave odpadne majiteľovi niekoľko starostí naviac. Najdôležitejšou úpravou tohto bazéna považujem chemické ošetrenie vody. Bolo realizované pomocou chemického dávkovača ASIN AQUA REDOX. Je to dávkovač, ktorý po nainštalovaní a skalibrovaní sondy nepotrebuje ďalšiu údržbu najmenej 1,5 až 2 roky. Z môjho pohľadu veľmi užitočný pomocník. Treba si uvedomiť, že chémia je tou najdôležitejšou časťou. Je na nej závislé v prvom rade zdravie a samozrejme  všetky materiály, ktoré s takouto ošetrenou vodou dochádzajú do styku(pri prechlórovanej vode sú veľmi namáhané hlavne plasty a kovové časti). Pri takejto chemickej úprave máte vodu celý čas priezračne čistú a nezávadnú. Neodporúčam ručné dávkovanie chémie!!!  

 

 

Niekoľko fotografií z úpravy:
 

Fotografie pred našou úpravou

 

 

 

Fotografie po úprave:

  

  

  

 


Diskusia: "Úprava bazénovej technológie k spokojnosti zákazníka"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre

AKTUÁLNE ČLÁNKY:

Okrem bazénov sa venujeme aj:Obsah:

Partneri: